Często zadawane pytania

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

1. Czy preparaty z serii „Acerin” można kupić w aptekach bez recepty?

Tak, kosmetyki do pielęgnacji stóp są dostępne bez recepty w aptekach na terenie całej Polski.

2 Jak pielęgnować pękające pięty?

Bardzo korzystny wpływ na kondycję naszych stóp ma ich regeneracja nocą. Na umyte stopy nakładamy grubą warstwę kremu ACERIN MASKA do stóp, a następnie nakładamy skarpetki na noc. Skóra zostanie odbudowana, odzyska elastyczność i miękkość. Taki zabieg jest niezwykle kojący dla przesuszonego, popękanego naskórka i należy go wykonywać codziennie przez dziesięć dni. Później, po odzyskaniu przez skórę elastyczności, można poprzestać na codziennym smarowaniu kremem ACERIN LAVENDI lub ACERIN INTENSIVE, a zabieg intensywnej regeneracji powtarzać raz na tydzień.

Do uzupełnienia kuracji polecamy również: ACERIN PROTECT płyn do ochrony pęknięć skórnych stóp i dłoni.

3. Jak działa Acerin Protect?

Dotkliwe pęknięcia są bolesne i dodatkowo są przyczyną zakażeń. Doskonałym zabezpieczeniem takich uszkodzeń jest ACERIN PROTECT płyn, który po nałożeniu pędzelkiem zasycha w postaci cienkiego elastycznego filmu. Działa jak plaster, przyspiesza proces gojenia i regeneracji skóry.
Zawiera naturalną substancję czynną z kryla morskiego chitosan, która tworzy trwałą i elastyczną, dobrze przylegającą powłokę, dzięki czemu zasklepia obszary pęknięć oraz chroni przed infekcjami.

4. Czy można się ustrzec przed grzybicą?

Pocenie się stóp pociąga za sobą dyskomfort spowodowany nieprzyjemnym zapachem, ale również problemy związane z grzybicą. Pot może spowodować większą przepuszczalność skóry dla bakterii i grzybów, co powoduje różne schorzenia stóp.

Dlatego należy myć stopy kilka razy dziennie, zwłaszcza latem. Trzeba również stosować środki przeciwpotne w sprayu lub kremie. Należy również zadbać o to, aby obuwie i skarpety były z przewiewnego, naturalnego materiału.
Profilaktyczne działanie posiada krem do stóp oraz dezodoranty ACERIN FUNGI i ACERIN TALC. Zawierają one aktywne składniki np. chlorek N-cetylopirydyny oraz olejek z drzewa herbacianego, które działają przeciwgrzybiczo. Zarażeniem grzybicą paznokci zapobiegnie ACERIN STOPPER.

5. Jak działa Acerin Stopper?

Jest to lakier do paznokci. Zawiera specjalnie opracowaną formułę, dzięki której ogranicza nadmierny rozwój mikroorganizmów, chroniąc paznokcie przed grzybicą. Zawiera substancje czynne: klimbazol o działaniu przeciwgrzybiczym, skuteczny na różne rodzaje grzybów, klotrimazol – wykazujący wysoką aktywność leczniczą i profilaktyczną w przypadku grzybicy, a także olejki : eukaliptusowy, z drzewka herbacianego i szałwiowy, które wykazują silne działanie antybakteryjne i grzybobójcze.

Jednocześnie, dzięki zawartości żywicy celulozowej, ACERIN STOPPER pielęgnuje zniszczoną płytkę paznokciową, pokrywając ją cienkim, wzmacniającym strukturę filmem.

6. Jak długo trwa leczenie odcisków płynem Acerin?

Nakładamy go przy pomocy pędzelka, dokładnie na zgrubienie lub odcisk, omijając zdrową skórę. Zabieg powtarzamy przez kilka dni, następnie moczymy nogi i zdejmujemy odciski. Dzięki opakowaniu w buteleczce z pędzelkiem ( podobnie jak lakier do paznokci ), można go precyzyjnie nałożyć na nawet trudno dostępny odcisk lub zgrubiałą skórę. Szybko zasycha, tworząc biały „plasterek”.

7. Czy kosmetyki z serii „Acerin” mogą uczulać?

Jak dotychczas nie stwierdzono, aby preparaty powodowały uczulenia i są uważane za bezpieczne. Jednak przed ich użyciem należy uważnie przeczytać opisy produktów oraz składy, szczególnie osoby wrażliwe na niektóre składniki kosmetyków.