Bezpieczeństwo

Preparaty z serii ACERIN są produkowane w wytwórni zajmującej się także produkcją leków. Proces produkcyjny przebiega z dużą starannością według rygorystycznie przestrzeganych procedur.

Produkty są projektowane i opracowywane w taki sposób, aby były skuteczne, bezpieczne dla użytkowników i zachowywały odpowiednią jakość w ciągu całego deklarowanego okresu ważności. Najpierw powstają w laboratorium technologicznym, gdzie wykonywanych jest szereg prób laboratoryjnych. Po uzyskaniu satysfakcjonujących wyników w skali laboratoryjnej następuje transfer technologii do skali produkcyjnej. Zaakceptowane nowe preparaty są poddawane specjalistycznym badaniom dermatologicznym, mikrobiologicznym i aplikacyjnym, które mają potwierdzić ich jakość, skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

Preparaty ACERIN są produkowane wyłącznie z surowców wysokiej jakości, pochodzących od kwalifikowanych dostawców. Każdy surowiec posiada certyfikat potwierdzający jego jakość i nie może zostać użyty do produkcji, dopóki nie zostanie sprawdzony przez pracownika Działu Kontroli Jakości.

Do wytwarzania produktów są stosowane nowoczesne urządzenia obsługiwane przez wykwalifikowanych pracowników. W trakcie procesu produkcyjnego pracownicy Działu Kontroli Jakości prowadzą kontrole międzyoperacyjne i wewnątrzprocesowe, a po jego zakończeniu sprawdzają stabilność każdej wyprodukowanej serii. Dział Kontroli Jakości posiada odpowiednio wyposażone laboratorium. Jest niezależnym działem i samodzielnie podejmuje wszelkie decyzje związane z zapewnieniem jakości produktów.

Wyroby są przechowywane i rozprowadzane w sposób gwarantujący zachowanie najwyższej jakości. Każda seria jest odpowiednio oznakowana i dopuszczana do sprzedaży po poświadczeniu przez uprawnioną osobę, że została wyprodukowana z zachowaniem wszystkich przewidzianych procedur.