Porady ogólne

O higienie stóp

Nasze stopy każdego dnia narażone są na niekorzystne warunki, wykonują wiele kilometrów, dźwigają cały ciężar ciała. Na dodatek niewygodne, nieprzewiewne obuwie, noszenie sztucznych skarpet i rajstop, powodują, że stopy są zmęczone i spocone. Gdy nie będziemy dbali o stopy, odmówią nam posłuszeństwa.

Spacerowanie to najlepsze ćwiczenie dla stóp. Przyczynia się ono do poprawy ogólnego stanu zdrowia – usprawnia krążenie, zapobiega nadwadze i korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Szczególnie korzystne jest chodzenie boso. Codzienna porcja prostych ćwiczeń to chodzenie na palcach, piętach, zewnętrznych krawędziach stóp, zginanie i prostowanie palców, wykonywanie stopami ruchów okrężnych.

Wygospodarujmy parę chwil na higienę stóp, poświęćmy im więcej troski i uwagi. Zastosujmy specjalne kremy, dezodoranty, toniki i odżywki. W ofercie marki Acerin znajdują się preparaty, które zaradzą różnym problemom stóp. Skorzystaj z naszej oferty. Skorzystaj z naszych rad!

Myj i pielęgnuj

Nogi należy myć niezbyt gorącą wodą. Po myciu szczególnie dokładnie należy osuszyć miękkim ręcznikiem miejsca między palcami.

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym stóp jest pedicure. Przed jego wykonaniem moczymy stopy przez ok. 10 min. w ciepłej wodzie z płynem do kąpieli lub solą. Za pomocą pumeksu lub specjalnej tarki usuwamy zrogowaciały naskórek na piętach. Dokładnie osuszamy stopy. Paznokcie u stóp obcinamy prosto, nie półokrągło. Naskórek odsuwamy drewnianą szpatułką.

Po usunięciu zgrubiałego naskórka nakładamy krem na pękające pięty ACERIN LAVENDI. Krem przywraca stopom nie tylko piękny wygląd, ale wspomaga odbudowę zniszczonej skóry. Dzięki wysokiej zawartości mocznika (10%) zmiękcza zrogowaciały naskórek oraz przeciwdziała jego pękaniu, silnie nawilża i regeneruje podrażniony naskórek.

Masuj

Masaż stóp działa bardzo korzystnie na cały organizm. Zacznij od relaksującej kąpieli stóp. Przygotuj miskę z wodą o temperaturze ok. 40˚C. Do kąpieli dosyp soli kuchennej lub kosmetycznej. Mocz nogi ok. 10 minut. Po wysuszeniu wykonaj peeling preparatem złuszczającym do stóp. Umyte stopy smarujemy kremem zmiękczająco – nawilżającym do szorstkiej i zgrubiałej skóry ACERIN LAVENDI, a następnie, poczynając od nasady każdego palca, masujemy stopę okrężnymi ruchami (najlepiej kciukiem i palcem wskazującym).

Stopy zrelaksuje też zwykłe głaskanie dłońmi, uciskanie palcami, rozcieranie czy oklepywanie podeszwy szczotką z włosia. Po tych zabiegach warto poleżeć ok. 10 min. z uniesionymi nogami, położonymi na wysokiej poduszce lub ścianie. To pobudza krążenie w nogach i zapobiega powstawaniu żylaków.

Głęboko nawilżaj

Nawilżanie – tego nasza skóra i stopy potrzebują najbardziej. Dobre balsamy i kremy nie dopuszczą do przesuszenia skóry, zmiękczą i utrzymają odpowiedni poziom nawilżenia w naskórku. To zadanie spełnia krem ACERIN LAVENDI. Lekka konsystencja sprawia, iż balsam błyskawicznie i całkowicie wchłania się w skórę, pozostawiając ją nawilżoną, elastyczną i gładką. Aloes odświeża i sprawia, że nogi stają się „lekkie”.

Regeneruj nocą

Bardzo korzystny wpływ na kondycję naszych stóp ma ich regeneracja nocą. Na umyte stopy nakładamy grubą warstwę kremu ACERIN MASKA do stóp, a następnie nakładamy skarpetki na noc. Skóra zostanie odbudowana, odzyska elastyczność i miękkość. Taki zabieg jest niezwykle kojący dla przesuszonego, popękanego naskórka i należy go wykonywać codziennie przez dziesięć dni. Później, po odzyskaniu przez skórę elastyczności, można poprzestać na codziennym smarowaniu kremem ACERIN LAVENDI, a zabieg intensywnej regeneracji powtarzać raz na tydzień.

Dla aktywnych

Nasze stopy muszą być wytrzymałe. Dbaj o linię! Nadwaga obciąża stopy. Noś wygodne buty z naturalnych materiałów. Muszą mieć niski obcas, szerokie noski, dobrze wyprofilowaną podeszwę, która amortyzuje wstrząsy przy chodzeniu i bieganiu. Gdy tylko możesz, chodź boso po miękkim podłożu z piasku, mchu, trawy.

Często stosuj preparaty do peelingu zgrubiałego naskórka, codziennie smaruj stopy kremem odżywczym ACERIN INTENSIVE.

Jeśli masz płaskostopie lub zauważysz początki halluksów koniecznie idź do ortopedy.

Gimnastykowanie stóp

Spacerowanie to najlepsze ćwiczenie dla stóp. Nogi najbardziej męczą się podczas siedzenia lub stania w miejscu. Gdy chodzimy lub biegamy – ból znika. To krążenie krwi dotlenia każdą komórkę. Nogi osób, które dużo chodzą są silniejsze i kształtniejsze. Regularne spacery zapewniają naszym kończynom dużą dawkę tlenu, wzmacniają mięśnie, spalają nadmierna tkankę tłuszczową. Przyczyniają się do poprawienia ogólnego stanu zdrowia- usprawniają krążenie, zapobiegają nadwadze i korzystnie wpływają na nasze samopoczucie.

Nogi będące w ruchu stają się elastyczniejsze, odporniejsze na urazy. Jeszcze korzystniejsze dla zdrowia jest chodzenie na bosaka. Codzienna porcja prostych ćwiczeń to chodzenie na palcach, piętach, zewnętrznych krawędziach stóp, zginanie i prostowanie palców, wykonywanie stopami ruchów okrężnych.

Rewelacyjne efekty przyniesie także jazda na rowerze. Ważna jest praca łydek, ud, śródstopia oraz pośladków. Każde naciśnięcie pedała wprawia w ruch mięśnie łydki i podudzia, które pompują krew w żyłach ku górze.

Świetne efekty daje także regularne chodzenie na basen. Pływanie, jak żadne inne ćwiczenia fizyczne, poprawia krążenie w całym ciele, pomaga utrzymać zgrabną sylwetkę i świetnie działa na kończyny. Dodatkowo chłodna woda w basenie pobudza naczynia żylne do pracy, pomaga obniżyć ciśnienie w kończynach dolnych i sprawia, że cały układ krążenia normalizuje się. Aby uniknąć niebezpieczeństwa zarażenia się grzybicą, niezbędne jest noszenie plastikowych klapek. Dla osób narażonych na kontakt z grzybami polecamy dezodoranty ACERIN FOOT PROTECT oraz ACERIN ANTYPERSPIRANT FORTE.

Piesze wędrówki

Przed wyruszeniem w pieszą wędrówkę warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Ważne, by buty były solidne i wygodne. Nie polecamy klapków ani sztywnych półbutów, które mogą spowodować powstanie odcisków i obtarć. Odradzamy też zakładanie na wędrówki nowych butów. Jeśli jest gorąco, istnieje większe prawdopodobieństwo, że pojawi się obrzęk nóg i zmęczenie stóp. W upalny dzień nawet bardzo wygodne buty mogą okazać się problemem.

Najczęstszymi przyczynami dolegliwości stóp są: zbyt wąskie obuwie, buty na wysokich obcasach, ciasne rajstopy lub skarpetki, a także buty zbyt luźne. Dlatego tak ważne jest, by dobrać odpowiednie obuwie do swoich potrzeb.

problemem, który może towarzyszyć zbyt ciasnym lub niedopasowanym butom, są pęcherze na stopach. Są one zwykle wypełnione bezbarwnym, przezroczystym płynem. Nie wolno ich przekłuwać. Pęcherz należy zabezpieczyć odpowiednim plastrem, którzy przyspieszy leczenie.

Po całodziennym wędrowaniu dobrze jest pomyśleć o pielęgnacji zmęczonych nóg. W tej roli świetnie sprawdzi się  ACERIN COOL FRESH w sprayu oraz ACERIN COOL RELAX żel na zmęczone nogi.